Nowy oczyszczacz powietrza Amica APM 3011 zadba o jakość powietrza w domu i zredukuje szkodliwe zanieczyszczenia powstające zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń do powierzchni 24 m2, dzięki czemu z powodzeniem oczyści powietrze w dużej sypialni, pokoju maluchów czy jadalni z aneksem kuchennym.

Szczególnie ważną funkcją, zwłaszcza dla alergików czy małych dzieci jest jonizacja powietrza. Polega ona na generowaniu jonów ujemnych, co pozwala rozbijać szkodliwe drobnoustroje, roztocza, pleśń i grzyby, będące przyczyną różnego rodzaju alergii. Dzięki ujemnej jonizacji powietrze staje się świeże jak po burzy, łatwiej się pracuje, zasypia i oddycha.

O jakość powietrza dbają, zastosowane w oczyszczaczu, cztery poziomy filtracji. Najpierw filtr wstępny usuwa większe cząsteczki pyłów. Filtr PET zatrzymuje szkodliwe pyły PM 2.5. Następnie HEPA H13 wyłapuje do 99,7% zanieczyszczeń, a na końcu filtr węglowy usuwa to, z czym poprzednie sobie nie poradziły: organiczne zanieczyszczenia gazowe, lotne związki np. z toksycznych środków chemicznych oraz nieprzyjemne zapachy z kuchni czy dym papierosowy. O konieczności wymiany filtra informuje natomiast specjalny wskaźnik umieszczony na panelu sterowania oczyszczacza.

Oczyszczacz Amica APM 3011 wyposażony jest w różne tryby pracy, dzięki czemu użytkownik może dopasować siłę oczyszczania do warunków aktualnie panujących w domu. Tryb Turbo umożliwia oczyszczenie powietrza w przyspieszonym tempie, co jest szczególnie przydatne przy mocnym zanieczyszczeniu. Włączenie trybu nocnego pozwala natomiast komfortowo zasnąć – diody sygnalizacyjne są wygaszone i urządzenie pracuje ciszej. W trybie automatycznym natomiast oczyszczacz, dzięki specjalnym czujnikom, sam dostosowuje parametry pracy w zależności od wykrytego poziomu zanieczyszczeń oraz pory dnia.

Dodatkowo na panelu oczyszczacza Amica znajduje się wskaźnik zmieniający kolory w zależności od stanu jakości powietrza w pomieszczeniu. Zielony kolor oznacza powietrze bardzo dobrej jakości – wówczas wystarczający jest najniższy poziom Low. Pomarańczowy sygnalizuje, że warto przejść na średni tryb Mid lub wysoki High, natomiast kolor czerwony informuje o potrzebie skorzystania z trybu Turbo.

Ergonomiczność urządzenia podnoszą dwie dodatkowe funkcje. Blokada rodzicielska pozwala na skuteczne zabezpieczenie ustawień oczyszczacza przed niepożądanymi zmianami parametrów. Natomiast funkcja ustawienia czasu pozwala na włączenie go na konkretną ilość godzin. Użytkownik może wybrać jeden z trybów, a po wskazanym czasie sprzęt wyłączy się sam.

https://www.amica.pl/produkty/lista/480-Oczyszczacze_powietrza

Oczyszczacz powietrza Amica APM 3011