Nikomu nie trzeba chyba przypominać, jak ważne jest czyste powietrze którym oddychamy. Oprócz smogu w okresie zimowym, alergenach- na wiosnę i lato, to od ponad roku doszedł nam problem z koronawirusem. Warto dlatego zaopatrzyć się w urządzenie , które skutecznie oczyści zanieczyszczone powietrze w domu, szkole lub biurze. Model HL-OP-20/WiFi to oczyszczacz powietrza, który idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach nawet do 70 m2. Dzięki 5-stopniowej filtracji, w tym filtrowi klasy Hepa 13, jonizacji powietrza i lampie UV, która niszczy bakterie i wirusy, m.in. koronawirusa, będziemy mogli zwyczajnie zdrowiej żyć. Kolorowy wyświetlacz na bieżąco poinformuje nas o jakości powietrza i pokaże poziom zanieczyszczenia PM 2,5. Urządzenie to jest wyposażone w funkcję auto, które samo decyduje o stopniu oczyszczania powietrza, funkcja „sleep” pozwoli na cichszą pracę oraz wyłączy wszystkie lampki kontrolne, aby nie przeszkadzały we śnie. Dla naszej wygody mamy możliwość pełnej obsługi oczyszczacza przez nasze smartfony, tablety, laptopy poprzez aplikację Tuya Smart.

Jan OkońDyrektor Ds. Wsparcia Sprzedaży, Haus and Luft

Oczyszczacze powietrza na stałe zagościły w wielu polskich domach. Nadal jednak używane są przeważnie w okresie zimowym, gdy borykamy się z problemem smogu. Stopniowo rośnie jednak świadomość, że czyste powietrze to nie tylko to wolne od smogu – przez cały rok, nawet w najbliższym otoczeniu, otaczają nas również kurz, alergeny, wirusy, bakterie, grzyby czy sierść zwierząt. Dobry oczyszczacz powietrza usunie każde z tych zanieczyszczeń - a także wiele innych - ze skutecznością na poziomie nawet 99,97%.
Zwłaszcza w dobie rosnących cen energii, ważne jest to, żeby pracując bez przerwy przez cały rok, oczyszczacz zużywał jej niewiele, a przy okazji – był cichy. Wysoką wydajność, energooszczędność oraz cichą pracę łączy w sobie technologia HEPASilent Ultra, która została wykorzystana przez szwedzką markę Blueair w najnowszej linii oczyszczaczy HealthProtect.
Model 7470i z serii HealthProtect jest jednym z najczęściej nagradzanych oczyszczaczy powietrza w 2021 r. Urządzenie zdobyło m.in.: RedDot Award 2021, iF Award 2021 i T3 Platinium Award, a także certyfikat QuietMark, PZH oraz szwedzki atest Asthma and Allergy Association.

Paweł WarskiBrand Manager, Blueair

Czyste i zdrowe powietrze jeszcze nigdy nie było tak istotną kwestią jak obecnie. Oprócz zwiększonego zanieczyszczenia cząstkami stałymi i alergenami, wirusy, takie jak SARS-CoV-2, które są przenoszone w powietrzu, powodują obecnie zwiększone zagrożenie dla zdrowia. Sharp jako jedna z wiodących firm technologicznych na świecie, ciągle poszukuje skutecznych rozwiązań, aby powietrze w pomieszczeniach było czystsze i zmniejszało ryzyko dla zdrowia.
Oczyszczacze powietrza Sharp wyróżnia na rynku opatentowana unikatowa technologia zbilansowanej jonizacji - Plasmacluster. Jej skuteczność została potwierdzona oraz wyróżniona licznymi certyfikatami i nagrodami.
Optymalne połączenie filtracji mechanicznej z technologią Plasmacluster sprawia, że urządzenia Sharp Ultimate Air są niezwykle skuteczne w redukcji zanieczyszczeń powietrza. Dzięki korzystaniu z naszych urządzeń użytkownik ma: oczyszczone powietrza ze: smogu, wirusów, alergenów, bakterii, roztoczy, grzybów, pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów.

Magdalena SzulowskaMarketing Manager CEE, Sharp Consumer Electronics Poland

Chcąc zadbać o nasze zdrowie jak i samopoczucie, warto zainteresować się jakością powierza w naszych domach i zainwestować w oczyszczacz powietrza. Nasz oczyszczacz Amica APM 3011, dzięki zastosowanej funkcji ujemnej jonizacji powietrza, redukuje unoszące się w powietrzu szkodliwe substancje, takie jak pleśń czy grzyby, co jest szczególnie ważne dla alergików czy rodziców maluszków.

Ewelina PączkowskaMłodszy Menedżer Komunikacji Kategorii, Amica

Firma Daikin posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie oczyszczania powietrza. Nasze urządzenia posiadają unikalną i opatentowaną technologię. Jednak w mojej ocenie najcenniejsze dla nas są bezpośrednie pozytywne opinie od klientów którzy używają oczyszczaczy Daikin, szczególnie jeśli ich zakup kierowany był poleceniem. Jesteśmy dumni zwłaszcza w tych pandemicznych czasach, badania oceny skuteczności wykonane w Institut Pasteur de Lille w tym roku po raz kolejny potwierdziły jakość naszej technologii.

Magdalena Sawicka-BalcerzakKierownik ds. Produktu, DAIKIN Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Oczyszczacze powietrza Philips to przede wszystkim sprawdzona i skuteczna technologia potwierdzona certyfikatami akredytowanych laboratoriów. Philips produkuje oczyszczacze powietrza od 40 lat, a wyroby mają wysoki współczynnik dostarczania czystego powietrza (CADR) i najlepszej klasy filtry NanoProtect HEPA usuwające najmniejsze i najgroźniejsze zanieczyszczenia. Zaawansowana technologia Philips pozwala dostarczyć konsumentowi wydajne, proste w obsłudze i efektywne energetycznie urządzenia (dzięki temu za pracę 8 h w trybie nocnym zapłacimy tylko 2 grosze).

Mgr inż. Piotr KamińskiSpecjalista ds. oceny zgodności wyrobów, Philips

W linii oczyszczaczy powietrza marki Vestfrost skupiliśmy się na dwóch aspektach - skuteczności oraz intuicyjnej obsłudze. Wysoką efektywność pracy zapewnia aż 5-etapowy proces neutralizacji zanieczyszczeń wykorzystujący, oprócz filtrów, bakteriobójczą wiązkę promieniowania UV-C oraz technologię jonizacji Plasma ION. Sterowanie odbywa się poprzez prosty, dotykowy panel, a wygodne tryby pracy maksymalnie upraszczają korzystanie z urządzenia. Dzięki łączności WiFi możemy obsługiwać oczyszczacz i monitorować jakość powietrza zdalnie, za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Ilona ChludzińskaCategory Manager, Vestel Poland

W dzisiejszych czasach posiadanie skutecznego oczyszczacza powietrza stało się koniecznością. Jest to szczególnie ważne teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy poziom smogu na zewnątrz drastycznie wzrasta. Podstawową cechą dobrego oczyszczacza powietrza powinna być oczywiście jego skuteczność, która w przypadku modelu Samsung AX47 jest potwierdzona działaniem 3 filtrów, które odpowiadają za usuwanie różnego rodzaju szkodliwych cząsteczek z powietrza – smogu, ale także kurzu, alergenów czy gazów. Stan powietrza potrafi zmieniać się dość gwałtownie, dlatego ważne jest również, aby oczyszczacz natychmiast reagował na te zmiany i w sposób automatyczny dostosowywał swoje ustawienia. Oczyszczacz Cube AX47 wyróżnia konstrukcja umożliwiająca modułowe łączenie urządzeń. Moduły możemy w łatwy sposób połączyć, gdy chcemy oczyścić większą przestrzeń mieszkalną lub rozłączyć, gdy potrzebujemy oczyścić dwa mniejsze pomieszczenia. Całości dopełnia technologia Wind-Free™, dzięki której świeże powietrze rozprowadzane jest delikatnie i równomiernie po całym pomieszczeniu oraz nowoczesny, elegancki i minimalistyczny design.

Dominik KempkaTrener Samsung Electronics Polska